КПВВ Золоте у Луганській області

10 листопада 2020 року, відповідно до рішення командувача ООС, після карантинних обмежень з підконтрольної Україні сторони відкрилися усі КПВВ на Донбасі. Усього їх сім. Щоденно працює виключно піший КПВВ у Станиці Луганській. У Донецькій області працює КПВВ «Новотроїцьке». Там російські гібридні сили відкривать пропуск зі свого боку лише двічі на тиждень, зазвичай це понеділок та п’ятниця, і пропускають лише тих, кому видали «спеціальний дозвіл» від їхнього «штабу». На сьогодні це єдиний КПВВ на Донбасі, де можна проїхати своїм автотранспортом.

Українська військова на КПВВ Золоте
10 листопада 2020-го Україна зі свого боку відкрила усі КПВВ на Донбасі. Їх сім. Але на більшості з них російські гібридні сили зі своєї сторони блокують перетин лінії розмежування.
КПВВ Станиця Луганська, перетин лінії конфлікту
Щоденно працює виключно піший КПВВ у Станиці Луганській, де за добу в обидва боки проходять близько 2 тисяч осіб. 
Люди на КПВВ Золоте
КПВВ у Станиці Луганській лише піший та розташований далеко від великих транспортних шляхів – це незручно для людей, які перетинають лінію розмежування.
Люди на КПВВ Новотроїцьке
У Донецькій області працює КПВВ «Новотроїцьке». Російські гібридні сили відкривать пропуск зі свого боку лише двічі на тиждень, зазвичай це понеділок та п’ятниця, та пропускають лише за «спеціальним дозволом» від свого «штабу». На сьогодні це єдиний КПВВ, де можна проїхати своїм автотранспортом.
Мапа КПВВ у Луганській області
У Луганській області КПВВ «Золоте» та КПВВ «Щастя» російські гібридні сили зі своєї сторони блокують 
КПВВ Золоте - дорога до Первомайська
КПВВ «Золоте» має можливість пропускати автотранспорт. 
КПВВ Золоте
10 листопада на КПВВ «Золоте» була чергова спроба громадян перетнути лінію розмежування до непідконтрольної частини Луганщини, але підконтрольні Росії формування завернули їх у зворотному напрямку, пояснюючи це тим, що їхнє «вище керівництво» не дає їм жодних вказівок для початку пропускних операцій.
Мапа КПВВ Золоте
Підконтрольна Україні та окупована частина КПВВ «Золоте» з’єднані дорогою, яку відремонтувала українська сторона. Дорогою можна рухатися автотранспортом та пішки. Відстань між блокпостами – близько 3 кілометрів. 
Місія ОБСЄ на КПВВ Золоте
Дорогою між сторонами КПВВ «Золоте» зараз регулярно пересувається лише моніторингова місія ОБСЄ.
Машина "Хліб" на КПВВ Золоте
Через КПВВ «Золоте» дозволений проїзд автотранспорту місцевих жителів та обслуговуючого персоналу, який рухається у селища на лінії зіткнення – Катеринівку та Золоте-4.
STOP на КПВВ Золоте
Причин заборони перетину російські гібридні сили не озвучують, хоча українська сторона раніше зробила КПВВ у Щасті не лише пішохідним, а й автомобільним, як того вимагало угруповання «ЛНР». 
КПВВ Золоте - кабіни для контролю
КПВВ «Золоте» обладнане усією інфраструктурою, необхідною для пропуску громадян у обидва боки.
Намет для відпочинку на КПВВ Золоте
Намет, де ті, хто подорожує, можуть очікувати та грітися.
Реклама перевезень у Москву
Обдерта реклама пасажирських перевезень у Москву на стовпі кварталу «Сонячний»​ (Золоте-1). Чимало людей зараз дістаються з окупованої до вільної території України та навпаки через Росію, що є адміністративним правопорушенням (вони платять штраф).
Дорога з КПВВ Золоте до Первомайська
Попри те, що російські гібридні сили не пропускають людей, Україна щодня тримає КПВВ відкритими: вони відчиняються о 8:00 та зачиняються о 16:00 в сподіванні на те, що протилежна сторона конфлікту дасть змогу людям пересуватися між двома частина Донбасу.

(Опубліковано на Радіо Свобода)