Одна з причин розведення саме тут – надія на те, що КПВВ «Золоте» таки запрацює. Золоте (фотограф Андрій Дубчак)

Поблизу Золотого на Луганщині завершилося розведення сил і засобів у зоні № 2 (№ 1 – Станиця Луганська, № 3 – Богданівка – Петрівське). Відтак тут розпочинається розмінування демілітаризованої ділянки і демонтаж військових конструкцій. Зона розведення – близько 2 кілометрів по фронту. Селище Золоте-4 наразі залишається під контролем українських сил. Підрозділи ЗСУ відійшли з Катеринівки і зайняли панівні висоти над селом.​

1 листопада було завершено формальне розведення сил і засобів на ділянці № 2 поблизу Золотого. На один кілометр назад відведено українську армію. На один кілометр назад відведено контрольовані Росією збройні формування. Лінія на фото – межа між демілітаризованою зоною і українською стороною (фотограф Андрій Дубчак)
1 листопада було завершено формальне розведення сил і засобів на ділянці № 2 поблизу Золотого. На один кілометр назад відведено українську армію. На один кілометр назад відведено контрольовані Росією збройні формування. Лінія на фото – межа між демілітаризованою зоною і українською стороною
Далі має відбутися розмінування і демонтаж фортифікаційних споруд протягом 30 днів. Усе це верифікують спостерігачі ОБСЄ. Також вони спільно з СЦКК спостерігають за дотриманням тиші на цій ділянці фронту Золоте (кореспондент Андрій Дубчак)
Далі має відбутися розмінування і демонтаж фортифікаційних споруд протягом 30 днів. Усе це верифікують спостерігачі ОБСЄ. Також вони спільно з СЦКК спостерігають за дотриманням тиші на цій ділянці фронту
Цей знак тепер уже в демілітаризованій зоні. Ця його сторона дивиться в бік окупованого Первомайська. Золоте (фотограф Андрій Дубчак)
Цей знак тепер уже в демілітаризованій зоні. Ця його сторона дивиться в бік окупованого Первомайська
Одна з причин розведення саме тут – надія на те, що КПВВ «Золоте» таки запрацює. Золоте (фотограф Андрій Дубчак)
Одна з причин розведення саме тут – надія на те, що КПВВ «Золоте» таки запрацює
Ряди колючого дроту в полі перед новими позиціями української армії, далі – демілітаризована зона (кореспондент Андрій Дубчак)
Ряди колючого дроту в полі перед новими позиціями української армії, далі – демілітаризована зона
 Полем тягнуться нещодавно прориті окопи, які ще треба облаштувати. Золоте (кореспондент Андрій Дубчак)
Полем тягнуться нещодавно прориті окопи, які ще треба облаштувати
Окопи викопані технікою інженерних військ. Золоте (кореспондент Андрій Дубчак)
Окопи викопані технікою інженерних військ
Трохи далі від нового «нуля» солдати облаштовують і відновлюють накопані колись позиції навколо КПВВ «Золоте». Золоте (кореспондент Андрій Дубчак)
Трохи далі від нового «нуля» солдати облаштовують і відновлюють накопані колись позиції навколо КПВВ «Золоте»
Хвостовик від міни поблизу житлових армійських позицій на КПВВ «Золоте». Золоте (фотограф Андрій Дубчак)
Хвостовик від міни поблизу житлових армійських позицій на КПВВ «Золоте»
Армійські підрозділи все ще перевозять речі й облаштовуються у нових бліндажах навколо КПВВ. Золоте (кореспондент Андрій Дубчак)
Армійські підрозділи все ще перевозять речі й облаштовуються у нових бліндажах навколо КПВВ
Більшість військових, із якими ми раніше говорили на лінії фронту, «не в захваті» від розведення. Але це – армія. Наказ є наказ. Золоте (кореспондент Андрій Дубчак)
Більшість військових, із якими ми раніше говорили на лінії фронту, «не в захваті» від розведення. Але це – армія. Наказ є наказ.
 Саме КПВВ «Золоте», як і раніше, працює лише з української сторони. І є єдиною дорогою до Катеринівки, яка знову стала «напівсірою». Золоте (кореспондент Андрій Дубчак)
Саме КПВВ «Золоте», як і раніше, працює лише з української сторони. І є єдиною дорогою до Катеринівки, яка знову стала «напівсірою»
Доступ до Катеринівки можливий як на транспорті, так і пішки. Село починається за сотню метрів від КПВВ. На фото – жінка з торбами йде з Золотого у тепер уже «напівсіру» Катеринівку. Золоте (кореспондент Андрій Дубчак)
Доступ до Катеринівки можливий як на транспорті, так і пішки. Село починається за сотню метрів від КПВВ. На фото – жінка з торбами йде з Золотого у тепер уже «напівсіру» Катеринівку
Село Катеринівка тепер поділене на дві частини. За умовами розведення, одна сторона вулиці у Катеринівці тепер, так би мовити, «українська», інша – «сіра». Золоте (кореспондент Андрій Дубчак)
Село Катеринівка тепер поділене на дві частини. За умовами розведення, одна сторона вулиці у Катеринівці тепер, так би мовити, «українська», інша – «сіра»
Більшість будинків у Катеринівці покинуті. Наразі заселених дворів – 86, людей – 150, із них дітей – 7. «Наймолодшому з старших» – 56 років. Реклама цілодобового ритуального сервісу, яка на фото, тут актуальна… Золоте (кореспондент Андрій Дубчак)
Більшість будинків у Катеринівці покинуті. Наразі заселених дворів – 86, людей – 150, із них дітей – 7. «Наймолодшому з старших» – 56 років. Реклама цілодобового ритуального сервісу, яка на фото, тут актуальна…
У селі чергує озброєна поліція і Нацгвардія. Місцева жінка, одначе, сказала, що після шостої вечора вони їдуть із села. Золоте (кореспондент Андрій Дубчак)
У селі чергує озброєна поліція і Нацгвардія. Місцева жінка, одначе, сказала, що після шостої вечора вони їдуть із села
Дві вивіски, одна з гербом України, інша з гербом СРСР, також досить наочно ілюструють стан справ тут. Золоте (фотограф Андрій Дубчак)
Дві вивіски, одна з гербом України, інша з гербом СРСР, також досить наочно ілюструють стан справ тут
У єдиному магазині села є все необхідне – ковбаси, риба, фрукти, овочі. Через режим «жовтий» у зоні ООС пару днів були проблеми з доставкою, але наразі, кажуть місцеві, все добре. Золоте (кореспондент Андрій Дубчак)
У єдиному магазині села є все необхідне – ковбаси, риба, фрукти, овочі. Через режим «жовтий» у зоні ООС пару днів були проблеми з доставкою, але наразі, кажуть місцеві, все добре
Місцеві з пресою не дуже хотіли розмовляти і намагалися триматися далі від камер. Хтось із них був за, хтось проти розведення, але ось воно відбулося, і тепер усі чекають, що ж воно буде далі і яким буде життя у знову «напівсірій зоні». Село раніше вже було у «сірій зоні». У січні 2018-го українська армія повернула його під свій контроль
Місцеві з пресою не дуже хотіли розмовляти і намагалися триматися далі від камер. Хтось із них був за, хтось проти розведення, але ось воно відбулося, і тепер усі чекають, що ж воно буде далі і яким буде життя у знову «напівсірій зоні». Село раніше вже було у «сірій зоні». У січні 2018-го українська армія повернула його під свій контроль
Їдемо з Катеринівки назад так само – через КПВВ «Золоте». Дорогою проїжджаємо розбиту заправку з простріленим кулями написом «Ласкаво просимо!» і прапором України. Золоте (фотограф Андрій Дубчак)
Їдемо з Катеринівки назад так само – через КПВВ «Золоте». Дорогою проїжджаємо розбиту заправку з простріленим кулями написом «Ласкаво просимо!» і прапором України
Дорогою зустрічаємо багато патрулів поліції і Нацгвардії. В зоні проведення ООС усе ще діє режим «жовтий», але розведення фактично відбулося, і він може завершитися уже з неділі.  (Режим «жовтий» – військові можуть, зокрема, перевіряти документи в цивільних, затримувати в разі відсутності їх, використовувати транспорт чи мобільні телефони громадян за їхньою згодою) Золоте (фотограф Андрій Дубчак)
Дорогою зустрічаємо багато патрулів поліції і Нацгвардії. В зоні проведення ООС усе ще діє режим «жовтий», але розведення фактично відбулося, і він може завершитися уже з неділі. (Режим «жовтий» – військові можуть, зокрема, перевіряти документи в цивільних, затримувати в разі відсутності їх, використовувати транспорт чи мобільні телефони громадян за їхньою згодою)

Фотограф і кореспондент Андрій Дубчак
Радіо Свобода 1 листопада 2019 року.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *